Biuletyn Informacji Publicznej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Prochowice
Szukaj w tym dziale:
Wyników na stronę: 10 20 30

ROZPOCZYNA SIĘ CYKL WAKACYJNYCH AKCJI  POBIERANIA KRWI.

 

CENTRUM KRWIODAWSTWA WE SYGNALIZUJE, ŻE  NADCHODZI TRUDNY CZAS, CZYLI OKRES WAKACYJNO-URLOPOWY. ZAPRASZA DO ODDAWANIA KRWI.
Zależy nam na pozyskaniu nowych dawców, albo takich których dawno u nas nie było ponieważ duża część stałych dawców wyjedzie na urlop i wtedy może być problem z utrzymaniem stanów krwi.  Zapraszamy wszystkich regularnie oddających krew a także tych, którzy jeszcze nigdy jej nie oddawali.
Pamiętajmy, że krew potrzebna jest każdego dnia a wielu pacjentów spędzi swoje wakacje w szpitalu walcząc o zdrowie i życie. Oddawana przez Krwiodawców krew i jej składniki jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom po zabiegach operacyjnych, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach, z chorobami nowotworowymi, w tym w trakcie chemioterapii.
Aktualnie potrzebne są wszystkie grupy krwi. Szczególny apel do osób z grupą krwi O Rh- ponieważ w nagłych wypadkach może być przetoczona każdemu pacjentowi, jeszcze przed oznaczeniem grupy krwi.
Krew i jej składniki pomimo panującej pandemii koronawirusa,  oddają Krwiodawcy w bezpieczny sposób.
Każdemu Dawcy, zanim przystąpi do rejestracji, mierzona jest temperatura, obowiązkowe jest też wypełnienie ankiety, w której musimy podać, czy nie chorowaliśmy na COVID- 19 oraz czy mieliśmy styczność z osobą zakażoną, czy w ostatnim czasie nie mieliśmy objawów infekcji. Dodatkowo obowiązkowe są: maseczki, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie minimum 1,5-metrowego dystansu.
Przypominamy profil Krwiodawcy:
🩸
wiek: 18-65 lat
🩸
waga: minimum 50 kg
🩸
bardzo dobry stan zdrowia
🩸
ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
🩸 wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

 

W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów
Pomóżmy wszystkim, którzy czekają na powrót do zdrowia. Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie, w tym samo oddanie trwa około 8 minut.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego konieczne jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

 

Zapraszamy osoby pobierające żywność na warsztaty kulinarne, edukacji ekonomicznej oraz dietetyczne.

 Więcej informacji o warsztatach w poniższym linku:

WARSZTATY

 

OD 1 LIPCA 2020 MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI DROGĄ ELEKTRONICZNĄ, A OD 1 SIERPNIA 2020 PAPIEROWO NA OKRES ŚWIADCZENIOWY/ZASIŁKOWY 2020/2021 O NASTĘPUJĄCE ŚWIADCZENIA/ZASIŁKI: 

1.WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ZASIŁKU RODZINNEGO ORAZ DODATKÓW DO ZASIŁKU RODZINNEGO,

2. WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO,

3. WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA DOBRY START (300+),

4. WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO SPECJALNEGO ZASIŁKU OPIEKUŃCZEGO (SZOP).

Uwaga

W PRZYPADKU ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO OBECNY OKRES ŚWIADCZENIOWY 2019/2021 TRWA DO DNIA 31.05.2021.

WNIOSKI W SPRAWIE USTALENIA PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+)NA KOLEJNY OKRES ŚWIADCZENIOWY 2021/2022 BĘDĄ PRZYJMOWANE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ OD DNIA 1 LUTEGO 2021 ROKU, A W PRZYPADKU WNIOSKÓW PAPIEROWYCH OD DNIA 1 KWIETNIA 2021 ROKU.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

uwaga żywnosc

Harmonogram

 

 

Osobisty plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa
Jeśli wiesz, że możesz doświadczyć przemocy domowej i obawiasz się, że w czasie epidemii może być trudno uzyskać pomoc, przygotuj osobisty plan awaryjny.

Poniżej prezentujemy poradnik jak to zrobić:

 

Plan awaryjny

 

Poradnik

 

 

 
1 do 10 z 156